Majutuse vahendamise info ja uus kinnisvaraportaal Ukraina sõjapõgenikele
Pagulasabi andmebaasi on kogunenud üle 3000 elukoha pakkumise eraisikutelt ja ettevõtetelt. Neist ligi 900 on privaatsete elukohtade pakkumised (eraldi korter või maja), ülejäänud pakkumised on jagatud eluruumidele (omanikuga jagatud korter või tuba). Seni oleme eelistanud privaatseid pakkumisi. Kõigist pakkumistest oleme juba 682 (6. aprilli seisuga) vahendanud Ukrainast saabunud leibkondadele.
Meil on hea meel teada anda, et Sotsiaalkindlustusamet ja Kinnisvara24 portaali arendajad on ellu kutsunud kinnisvaraportaali just ukrainlastele, kuhu kuulutuse lisamine on tasuta.
Kui oled endiselt huvitatud oma majutuse pakkumisest Ukraina sõjapõgenikule, oleme väga tänulikud, kui saad selle sisestada ülaltoodud veebilehele.
14. aprillist hakkavad ka meie vabatahtlikud nõustajad ja majutuste vahendajad töötama just selle portaaliga ning proovime teha nii, et kogu info majutusvõimalustest oleks koondunud ühte kohta. Nii väldime dubleerimist ja info on kõigile osapooltele kergemini hallatav ja selge. Uuest portaalist saavad ukrainlased ka ise otsida endale sobivat elukohta ning kohalikud omavalitsused ja meie nõustajad vahendada pakkumisi. See aga kiirendab majutuste vahendamistööd.
Jätkuvalt jõuab igapäevaselt Eestisse sadu põgenikke ning kui majutuse pakkumine ka veidi aega võtab, siis vajadus selle järele on ka tulevikus.
Kuidas oleme seni vahendanud teie poolt pakutud majutusi:
Meie prioriteediks on viia omavahel kokku sõjapõgenikud ja neile majutust pakkuvad pered võimalikult pikaajalisteks lahendusteks. Suhtleme kõigi majutust pakkuvate Eesti inimestega personaalselt, edastades neile majutust vajavate inimeste kohta täiendavat infot, mis loob aluse omavaheliseks sobivuseks ja püsivamaks majutuseks.
Majutuskohtade vahendamisel lähtume ühe olulisema kriteeriumina abivajajate sotsiaalmajanduslikust toimetulekust ehk esmajärjekorras vahendame tasuta või madalate püsikuludega majutuspakkumisi väikelastega peredele, kus pereliikmetel puudub lähiajal võimalus tööle asuda.
Majutuskohtade vahendamise protsessi on kaasatud igapäevaselt kümneid vabatahtlikke, kes kaardistavad ja sisestavad meie poole pöörduvate sõjapõgenike ootused. Samal ajal pakutakse neile ka täiendavat infot elamiseks ja töötamiseks väljaspool suuremaid tõmbekeskusi, sest viimastes eraldiseisvaid majutuskohti juba napib.
Seejärel otsime andmebaasidest võimalikke sobivaid majutuspakkumisi, suhtleme omanikega ning 5-7 tööpäeva jooksul püüame leida mõlemale osapoolele sobiva lahenduse.
Tallinnas, Pärnus ja Tartus töötavad juba ka Pagulasabi vabatahtlike meeskonnad, kes vahendavad majutuspakkumisi riiklikes majutusasutustes, et põgenikud saaksid endale püsivamad elukohad kiiremini. Jagasime ka üle Eesti omavalitsustele nende piirkondade pakkumisi, et sealsed sotsiaaltöötajad saaksid vajadusel vahendada teie majutuspakkumisi.
Paljud majutuste pakkujad on tundnud huvi, et miks nende pakkumine veel kasutust leidnud ei ole. Suur hulk Eestisse saabunud sõjapõgenikest on viibinud esimesed 30 päeva riigi poolt pakutavates ajutistes majutuskohtades. Iseseisva eluga edasi minemiseks on vajalik töötamise ja ajutise kaitse staatusega seonduvad dokumendid korda saada, see aga võtab aega.
Sõjapõgenikud on tavalised inimesed ebatavalises olukorras ning ka neil on oma soovid ja vajadused iseseisva eluga jätkamiseks.
Oleme omalt poolt väga tänulikud, et olete leidnud oma südames ruumi abivajajatele!