Kohanemine
Põgenikekeskus, Niine 2, avatud E 9.00-18.00 T, N 9.00-17.00, R 9.00 -16.00 (+372 6000 677) Tallinnas Niine 2 keskuses KOLMAPÄEVITI KLIENTIDE VASTUVÕTTU EI TOIMU! Eelkõige on Niine keskus pagulasele oluline koht, kuhu minna, et saada erinevaid linna pakutavaid teenuseid ja nõustamist. Samas registreeritakse pere lasteaia- ja koolikoha vajadus. Juba ajutist kaitset saanud pagulasele pakuvad keskuses teenuseid Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet koostöös linnaosavalitsustega, Töötukassa, Eesti Inimõiguste Keskus ning kohanemist toetavaid gruppe viib läbi MTÜ Pagulasabi. Samuti tegutseb esmavajalike tarvete jaotuspunkt ning suunatakse abivajajaid toiduabi jaotuskeskusesse. Saabumist ei registreerita ja ajutisi majutuskohti ei pakuta. |
Ajutise kaitse saajate kohanemisprogrammi mooduli koolitused
Kohanemisprogrammi koolitused viiakse läbi nii kontakt- kui ka veebivormis. Selle kestvus on 1 päev. Koolitused toimuvad ukraina ja vene keeles. Koolitus on kohustuslik ajutise kaitse saanud inimestele ja see annab ülevaate Eestis viibimise õigustest, kohustustest ja võimalustest.
Sobivat koolitusaega saab valida ja koolitusele registreeruda siin! NB! Eelnev koolitusele registreerumine on kohustuslik! Koolitus on läbitud, kui koolitusel osaletakse täies mahus. Kursuse läbinutele väljastatakse osalemise tõendamiseks tunnistus.
Registreerumise juhend https://www.youtube.com/watch?v=1AoFMcy_YBw
Küsimused koolituste kohta koolitus@pagulasabi.ee
Koolitusi korraldab MTÜ Eesti Pagulasabi.
Rahvusvahelise kaitse saajate kohanemisprogrammi mooduli koolitused
Kohanemisprogrammi koolitused viiakse läbi nii kontakt- kui ka veebivormis. Selle kestvus on 4 + 1 päeva. Koolitus toimub üldjuhul kaitse saanud inimese emakeeles. Koolitus on kohustuslik rahvusvahelise kaitse saanud inimestele ja see annab ülevaate Eestis viibimise õigustest, kohustustest ja võimalustest.
Sobivat koolitusaega saab valida ja koolitusele registreeruda siin! NB! Eelnev koolitusele registreerumine on kohustuslik! Koolituse on läbitud, kui koolitusel osaletakse täies mahus. Kursuse läbinutele väljastatakse osalemise tõendamiseks tunnistus.
Registreerumise juhend https://www.youtube.com/watch?v=1AoFMcy_YBw
Grupinõustamine Ukraina pagulastele
Kvaliteetne teave ja heade inimeste toetus aitavad teha paremaid valikuid ja kiirendavad kohanemist. Eesti Pagulasabi pakub Ukraina pagulastele võimalust osaleda tasuta grupinõustamisel üle Eesti. Üritustele registreerimine toimub Fienta keskkonnas.
Leia sobiv koht, aeg ja teema ning registreeru. Lisame keskkonda pidevalt uusi seansse Eesti eri paigus.
Pakume seminare erinevatel teemadel:
- Digioskuste töötuba
Digioskuste töötuba on mõeldud Ukraina pagulastele, et anda ülevaade Eesti digiteenustest ja e-riigist. Töötoas uurime erinevaid Eesti e-teenuseid (Eesti.ee, e-pangandus, e-kool jne) ja harjutame nende kasutamist. Eelduseks osalemine ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID olemasolus.
Töötuba korraldab MTÜ Eesti Pagulasabi koostöös BCS Koolitusega ja see toimub vene keeles.
- Grupinõustamine tööalaselt
Tööalases grupinõustamises anname ülevaate olukorrast Eesti tööturul ja tööõiguses. Kohtumisel saab jagada oma kogemusi tööotsingul ning kuulda praktilisi näpunäiteid, kuidas Eestis edukalt tööd otsida ning koostada CV ja muud kandideerimisdokumendid.
Kohtumise korraldab MTÜ Eesti Pagulasabi koostöös Töötukassa ja Tööinspektsiooniga ning see toimub vene keeles.
- Õigusteemaline grupinõustamine
Õigusteemalises grupinõustamises käsitleme teemasid nagu kuidas abielluda Eestis, mida teha, kui oled Ukraina dokumendi kaotanud Eestis, mida teha kui soovid lahutada läbi kohtu
- Digiteemaline grupinõustamine
Selles grupinõustamises käistleme teemasid, kuidas esitada tuludeklaratsiooni, kuidas registreerida end e-residendiks, kuidas registreerida oma elukoht internetis
- Haridusteemaline grupinõustamine
Haridusteemalises grupinõustamises tutvustatakse Eesti haridussüsteemi. Teemadeks on lasteaed, põhi-ja kõrgharidus, mida teha kui oled juba alustanud kõrgharidust Ukrainas, kuidas valida elukutset.
- Ettevõtlusteemaline grupinõustamine
Ettevõtlusteemalises grupinõustamises arutletakse mida peaks teadma ettevõtluse kohta, pangakonto avamine, majandusaruande esitamine.
Kultuur
Tasuta sissepääsu võimaldavad Ukraina pagulastele kõik riigimuuseumid ja riigi asutatud sihtasutuste muuseumid ning mitmed munitsipaal- ja eramuuseumid. Kõigi algatusega liitunud muuseumide ja näituse asutustega saab tutvuda siin. Tasuta sissepääsuõiguse tõendamiseks peab olema ette näidata Ukraina kodakondsust tõendav dokument – biomeetriline pass, muu kehtiv reisidokument või Ukraina suursaatkonnast väljastatud isikuandmetega sertifikaat. Kõik kultuurikorraldajad ja vaba aja teenuste pakkujad, kes tahavad Ukraina pagulasi oma teenuseid tasuta pakkuda, saavad sellest teada anda aadressil ukrainaheaks@tallinnlv.ee. |
|